+370 604 13210 info@mtibrokeris.lt

Pagrobimo rizika

Oficialiais duomenimis kiekvienais metais suskaičiuojama daugiau kaip 20000 pagrobimo atvejų visame pasaulyje, neskaičiuojant tų, kai nesikreipiama į teisėsaugos institucijas. Pagrobimas dėl išpirkos yra labiausiai paplitusi nusikalstamos veikos forma, nes tai vienas pagrindinių uždarbio šaltinių kriminalinio pasaulio atstovams. Remiantis šios statistikos duomenimis, galima daryti prielaidą, kad būtent dėl šios priežasties itin išaugo susidomėjimas pagrobimo rizikos draudimu.

Pagrobėjų taikiniu gali tapti ne tik sėkmingi verslininkai ar jų šeimos nariai, bet ir turistai, žurnalistai, specialiųjų pajėgų atstovai, politikai, muzikantai ir kiti keliaujantys asmenys. Apsauga nuo pagrobimo dažnai yra įtraukiama į bendrąjį įmonės draudimo paketą, kurių darbuotojai dažnai keliauja į tas šalis, kur šių rizikų lygis yra itin aukštas. Šis draudimas gali įtraukti netgi sutuoktinius, artimuosius, svečius, aptarnaujantį personalą ir kt., arba gali būti taikomas individualiai.

Šios rizikos draudimas apima visus galimus finansinius nuostolius dėl pagrobimo, smurto ar išpirkos. Kiekvienu atveju yra individualiai formuojamas apsaugos paketas, bet įprastai yra įtraukiama išpirkos mokestis, pajamų praradimas, medicininė ir psichologinė pagalba, laidojimo išlaidos, naujo darbuotojo kompensacijos ir kt. Sutartyje taip pat gali būti nurodoma, į kurias šalis galima keliauti, o kurios yra nesaugios ir šiuo atveju apsauga nebus taikomas.

Prieš pateikiant pasiūlymą, visada siekiame, kuo detaliau išsiaiškinti mūsų klientų poreikius. Svarbu paminėti ir tai, kad draudimo kaina priklauso, kas bus įtraukta į pasirinktą polisą – apdraustųjų skaičius, vietovės, pačios apsaugos pobūdžio ir kt.