+370 604 13210 info@mtibrokeris.lt

Kibernetinių rizikų draudimas

Kibernetinio saugumo pažeidimų tyrimai rodo, kad kibernetinės rizikos daro didelę įtaką verslo sektoriui. Vis daugiau įmonių savo veiklą perkelia į virtualiąją erdvę, tad ir pačių rizikų kreivė sparčiai kyla į viršų. Kibernetinių rizikų draudimas tampa prioritetu daugeliui verslo atstovų.

Duomenų apsaugos pažeidimai paveikia tiek privatų, tiek viešąjį sektorių, tiek dideles, tiek mažas kompanijas, nepaisant jų lokalizacijos. Išaugęs dėmesys duomenų apsaugai, dar negarantuoja jų saugumo.

Informacinių technologijų profesionalų teigimu, kiekvienas iš mūsų jau esame patyrę kibernetinę ataką, arba paprasčiausiai nežinome, kad buvo įsilaužta į mūsų kompiuterius ar buvo bandoma pasisavinti kokią kitą konfidencialią informaciją.

Duomenų saugumo pažeidimai jau yra tapę mūsų kasdienybe, tad svarbu, kad tiek privatūs asmenys, tiek įmonės suprastų, kaip suvaldyti galimas pasekmes ir galėtų sumažinti galimus nuostolius.

Įprastai kibernetinės rizikos tai:

  1. Tapatybės vagystė – kai pasisavinami ar atskleidžiami asmeniniai duomenys: kreditinės kortelės numeriai, asmens kodai, socialio draudimo ar vairuotojo pažymėjimo numeriai ir kt.
  2. Žala įmonės reputacijai.
  3. Vertingos skaitmeninės informacijos vagystė arba duomenų perdavimas: klientų sutartys, sąrašai, verslo sandoriai ir kt.
  4. Autorinių teisių pažeidimai.
  5. Žmogiškosios klaidos, kai darbuotojai atsitiktinai atskleidžia kokią nors konfidencialią informaciją elektroniniu paštu.
  6. Kibernetinis piratavimas, virusai.

Pasisavintų duomenų ar panašių atakų pasekmės gali būti labai skaudžios ne tik materialia verte, bet ir įvaizdžio prasme. Juk kompanijos patikimumas gali greitai būti sužlugdytas, paviešinant jos kauptus duomenis, ar įmonė labai greitai gali prarasti savo patikimumą darbo santykiuose ne tik su klientais, bet ir su kitais verslo atstovais dėl netinkamos savo sistemų priežiūros.

Veiklos pobūdis diktuoja, kokios apsaugos reikia ir kokia bus draudimo įmoka. Apsauga nuo kibernetinių rizikų yra labai individualizuota sritis, pritaikoma kiekvienam pagal poreikius. Tad atsižvelgiant į tai, siekiame pateikti tokius draudimo paslaugų paketus, kurie atitiktų visus jūsų poreikius.